kolagen

Kolagen – dlaczego warto go stosować?

Wertując listy składników, podane na etykietach kosmetyków do pielęgnacji skóry, bardzo często natrafić możemy wśród nich na kolagen. Użytkowaniem kolagenu w swoich produktach szczyci się w reklamach duża ilość producentów.

Jednocześnie internet zalewa fala relacji oraz opinii na temat stosowania suplementów, takich jak kolagen pochodzenia rybiego w tabletkach dla poprawy stanu zdrowia oraz wyglądu skóry, włosów i paznokci. Czy rzeczywiście kolagen może być być uważany za tak bardzo potrzebny skórze pierwiastek piękna?

Skąd pomysł na wykorzystanie kolagenu do pielęgnacji wyglądu?

Za nami już czasy, gdy jedynym użytkowanym kremem był ten w niebieskim słoiczku, a dziewczyny używały go bez względu na to, jaki rodzaj cery posiadały. Nakładały go na noc i na dzień, na twarz, ale i na spierzchnięte dłonie. Bo alternatywą było nie używanie kremu wcale. Obecnie z dostępem do zróżnicowanych kosmetyków nie ma żadnego problemu. Są dermokosmetyki do skóry suchej, tłustej, mieszanej, linie kosmetyczne o działaniu nawilżającym, wzmacniającym, rozświetlającym…Jest tego niezliczona ilość. Zamysł działania kosmetyków do pielęgnacji skóry jest najczęsciej identyczny – muszą sprawiać, że tkanka skórna będzie odpowiednio nawilżona, sprężysta, a przy tym będzie ładnie się prezentować. Producenci prześcigają się więc w opracowywaniu takich produktów, które będą te efekty nie tylko obiecywać, ale też rzeczywiście zapewniać.

Od jakiegoś czasu od kosmetyków oczekujemy jednak czegoś więcej. Już nie tylko mają one dbać o skórę, ale także opóźniać procesy jej starzenia. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi właśnie kolagen. Jego właściwości, związane z pomocą w utrzymaniu młodego wyglądu tkanki skórnej, powodują, że jest on od jakiegoś czasu tak popularnym składnikiem wielu kosmetyków.

Niech żyje młodość

Starzenie się jest naturalnym procesem, dotykającym wszystkich organizmów żywych. Prawda, że jest to proces naturalny, nie znaczy niestety, że również przyjemny. Starzejące się ciało, to ciało, które traci swoją młodzieńczą zwinność, żywotność, blask i energię. Upływ lat na każdym odciska swoje piętno oraz jest czymś, czego nie da się ominąć. Tym, co jednak da się zrobić, jest zapobieganie, powstrzymanie lub choćby opóźnienie pewnych objawów związanych ze starzeniem się. Jednym z czynników, odgrywających w tym działaniu ważną rolę jest właśnie kolagen, zarówno ten zawarty w kosmetykach, jak oraz kolagen w tabletkach.

W dzisiejszych czasach widzimy bez namysłu coś, co nazwać można kultem młodości. Bywa on źle postrzegany przez różnego rodzaju autorytety, jednak nie da się ukryć, że młodość to nie tylko oznaka piękna, ale również zdrowia, żywotności oraz siły. A o ile dążenie do piękna jest uznawane za próżność, o tyle nikt nie poddaje w wątpliwość powinności dążenia do zachowania zdrowia oraz sprawności. W nurcie starań o jak najdłuższe zatrzymanie młodego wyglądu chodzi przecież o to wszystko razem wzięte. Zdrowie i siła przekładają się na dobry wygląd. Kto czuje się młodo, będzie też młodo wyglądał. A nie ma nic złego w pożądaniu pozostania młodym tak długo, jak to tylko dozwolone.

Na szczęście coraz większa jest w ludziach świadomość, jak należy troszczyć się o własne ciało, by zachować je w dobrym zdrowiu oraz kondycji, mimo upływu lat. Coraz większa ilość ludzi jest zainteresowanych dietetyką oraz patrzy na to, co kładzie na talerz swój oraz swoich bliskich. Karnety do siłowni i klubów fitness sprzedają się nie tylko na początku roku, na nurcie noworocznych postanowień. W internecie modne jest prezentowanie sportowych metamorfoz. Odpowiednia dieta, dawka ruchu, ale też odpoczynku, to podstawy żywotności oraz dobrego wyglądu. Kolejnym jest dostarczanie organizmowi tego, czego z wiekiem zaczyna mu brakować, czyli suplementacja produktami z zawartością kolagenu. Używany do tego kolagen rybi już w krótkim czasie po rozpoczęciu spożywania przynosi widoczne efekty, wspomagając wieloaspektowe dbanie o ciało.

Kolagen – recepta na młodość

kolagen w proszkuKolagen jest białkiem, które każdy z nas ma w swoim ciele. Stanowi w ogromnej mierze budulec człowieczej skóry i jest odpowiedzialny za jej elastyczność i sprężystość. Jako tak ważna część tkanek skórnych, kolagen odnawia się w organizmie w sposób naturalny. Na nieszczęście, odnowa ta przebiega w wystarczającym stopniu tylko do któregoś momentu. Za moment ten można uznać pokazanie się pierwszych, nawet mało widocznych zmarszczek. Ich zaobserwowanie oznacza, że organizm przestał nadążać z produkcją kolagenu oraz obecnie więcej zużywa go, niż produkuje.

Na szczęście nie jest to proces, w który nie da się ingerować. Braki kolagenu w naszym ciele można uzupełniać. Proteina, jaką jest kolagen, występuje w mniejszości produktów, które spożywamy. Aby zatem dostarczyć sobie wystarczającej ilości kolagenu, dobrze jest sięgnąć po produkt go zawierający. Kolagen w tabletkach wytwarzany jest z kolagenu pochodzenia odzwierzęcego. Liczne badania udowadniają, że najlepszym oraz |najskuteczniejszym działaniem wykazuje się kolagen rybi. Zewnętrzna dbałość o skórę, dbałość o dobór potrzebnych dla danego typu cery oraz skóry kosmetyków, wybieranie tych o naturalnych zawartościach, regularne zabiegi kosmetyczne – wszystko to jest bardzo niezbędne dla zdrowia, kondycji i wyglądu skóry. Z biegiem lat może jednak okazać sięniewystarczające.

Kuracja kolagenowa, polegająca na przyjmowaniu odpowiednich składników, daje skórze szansę na spowolnienie procesów starzenia się. Skóra, która otrzymuje wystarczającą dawkę kolagenu jest sprężysta, napięta, a przy tym nawilżona, promienna i po prostu zdrowa. Dostarczanie tego niezbędnego składnika jedynie od zewnątrz, a więc poprzez kremy i balsamy, to jednak tylko uzupełnienie tego, co dzieje się w środku organizmu. A to tam, w środku, kolagen potrzebny jest najbardziej.

Kolagen rybi, pojawiający się najczęściej w składzie suplementów kolagenowych, wydobywany jest z łusek ryb słodkowodnych. Producenci najlepszych na rynku suplementów najczęściej kupują ten właśnie rodzaj kolagenu, gdyż, bardziej od na przykład bydlęcego, jest on zbliżony do kolagenu zwyczajnie występującego w naszym ciele. Może więc skutecznie uzupełniać braki tego białka, ujawniające się z upływem lat.

Dodaj komentarz