zielony jęczmień

Młody zielony jęczmień

Preparaty na bazie młodego zielonego jęczmienia cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Młode pędy poprawiają witalność, odkwaszają organizm i wspomagają odchudzanie. Jest to tylko zdrowa moda, czy początek rzeczywistej jęczmiennej rewolucji?

Witaminowe wsparcie

Sproszkowany młody jęczmień to prawdziwy Mercedes wśród suplementów. Poza tym, że gwarantuje nam równowartość składników kilku tradycyjnych zielonych warzyw (np. szpinaku albo brokułów), to jeszcze tłumi apetyt i pomaga usunąć z organizmu zalegające toksyny. Jest powodem dużej liczby witamin i składników mineralnych. Według naukowców zawiera dużo więcej beta-karotenu niż marchew. W jego składzie można znaleźć również kwas foliowy, potas, krzem, wapń, żelazo oraz witaminy: E, C oraz z grupy B.

Jak się tworzy?

Młody jęczmień zbierany jest średnio po około 7-10 dniach. W tym czasie da radę zgromadzić maksymalną ilość witamin i mikroelementów. Następnie jest suszony w niskiej temperaturze po to, żeby nie utracić swoich właściwości. Wyciąg dokładany jest do suplementów albo można go rozcieńczyć z wodą i wypić.

Jęczmień dla Ciebie

Młody zielony jęczmień wspomaga odkwaszanie organizmu dwutorowo, wyrównując równowagę kwasowo-zasadową i stabilizując pH żołądka. Większość osób stosujących suplement z tym składnikiem, nie odczuwa dyskomfortu w formie codziennego bólu głowy, osłabienia i złego samopoczucia. Wszystkie te dolegliwości dodatkowo utrudniają nasze zmagania do stracenia zbędnych kilogramów. To nie wszystko, zielony jęczmień idealnie sprawdza się też u wegetarian, a nawet w zabiegach pielęgnacyjnych, bo świetnie odżywia skórę, włosy i paznokcie.Najlepszy do tego jest Provital Activ+ z wysoko wchłanialną dawką zielonego jęczmienia w postaci kapsułki. Suplement znakomicie dba o równowagę kwasowo-zasadową organizmu i dodaje energii.

Dodaj komentarz