Jak się pozbyć cellulitu

Jak się pozbyć cellulitu?

Problem pomarańczowej skórki dotyka prawie 90% kobiet. Niewiele z nich, nawet tych szczupłych, wygrywa tę nierówną walkę. Co jest tego powodem i co robią źle?

Czym jest i skąd się bierze?

Cellulit to niełatwy przeciwnik. Jeśli masz zamiar z nim wygrać, po pierwsze powinnaś dokładnie poznać swojego wroga – bez takiej informacji nie pokonasz go. Rozpocznijmy od tego, że cellulit powstaje wtedy, gdy zostaje zaburzony metabolizm energetyczny, co może być następstwem, ale nie musi, nadwagi. Z nią właśnie często utożsamiany jest nasz „bohater”.

Możemy wyodrębnić dwa rodzaje cellulitu:

– cellulit wodny – powstaje na skutek gromadzenia się wody i tłuszczu w tkankach. Powodują go zwykle zmiany hormonalne, dlatego jest bardziej zauważalny przed miesiączką, w czasie i po ciąży. Ten cellulit może też być wynikiem siedzącego trybu życia, brania tabletek antykoncepcyjnych oraz kłopotów z krążeniem.
– cellulit tłuszczowy (lipidowy) – te nieładnie wyglądające grudki to nic innego jak nierównomiernie rozłożona tkanka tłuszczowa, będąca w nadmiarze. Najczęściej tworzy się na udach, biodrach, pośladkach oraz brzuchu. Pojawia się na skutek niezrównoważonej diety i braku aktywności fizycznej.

Dlaczego tak ciężko się go pozbyć?

Największą pomyłką, jaki popełnia większość kobiet w walce z cellulitem jest nieprawidłowy dobór środków. Koncentrują się one głównie na pielęgnacji skóry od zewnątrz – wydają setki pieniędzy na kremy, balsamy i zabiegi pielęgnacyjne. Niestety wiele z nich szybko przekonuje się, że stan ich skóry wcale nie poprawia się. Co więc robią źle?

Po pierwsze, cellulit można pokonać tylko działając od wewnątrz, czyli tam, gdzie tkwi jego podłoże. Przecież tworzy się on w wyniku procesów zachodzących w organizmie, a nie pod działaniem czynników zewnętrznych. Dlatego właśnie ani jedna kuracja zastosowana na powierzchni skóry nie ukaże pożądanych efektów. Tylko odpowiednia dieta wraz z prawidłowo dobraną suplementacją jest w stanie zniwelować nierówności.

Jak się pozbyć cellulitu?

get slim cellulite Jednym z regularnie doradzanych przez ekspertów, a także same użytkowniczki, produktów pomagających uporać się z pomarańczową skórką jest
Get Slim Cellulite. Suplement ten faktycznie ma w sobie wszystko, co potrzebne, aby polepszyć wygląd skóry. Odnajdziemy tam naturalne ekstrakty i witaminy wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej i usprawniające metabolizm energetyczny, m.in. kapsaicynę, wyciąg z morszczynu, morwę białą, polifenole z pestek winogron, ekstrakt z kory sosny śródziemnomorskiej i witaminę C.

Naturalnie aktywność fizyczna i zbilansowana dieta są zachwalane, aby usprawnić proces eliminacji skórki pomarańczowej, ale trzeba pamiętać, że bez zaatakowania cellulitu od środka, ściągasz na siebie porażkę w tej walce.

Dodaj komentarz